بررسی انیمیشن های والت دیزنی

تحلیل انیمیشن های والت دیزنی

والت دیزنی که یکی از تهیه کننده‌های برجسته می‌باشد، بیش از 100 فیلم و انیمیشن خلق کرده. در این فیلم‌های خلاقانه و فانتزی، از انیمیشن برای جذب کودکان استفاده شده. همچنین برای جذاب کردن آن از موسیقی کرده اند. با بررسی انیمیشن های والت دیزنی متوجه می‌شوید که در این داستان‌ها همیشه یک شخصیت شرور و آنتاگونیست وجود دارد. چرا که اگر شخصیت بدی نباشد، شخصیت خوب هم وجود نخواهد داشت. این کاراکترها، شخصیت‌هایی بودند که برای از بین بردن زندگی قهرمان داستان، دست به هر کاری می‌زنند.

بررسی انیمیشن های والت دیزنی

محور انیمیشن‌های دیزنی:

در نقد و بررسی انیمیشن های والت دیزنی به این موضوع می‌پردازیم که این انیمیشن‌ها بر روی چه محور‌هایی شکل گرفته‌اند. ممکن است در حین دیدن آن‌ها متوجه این محورهای تشکیل دهنده نشوید. در ادامه شما را با برخی از این محورها آشنا می‌کنیم. 

1. رقص، موسیقی، شراب

در بررسی انیمیشن‌ های والت دیزنی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن به رقص و پایکوبی اختصاص داده شده. این رقص گاهی در خانواده سلطنتی، گاهی به صورت دو نفره و گاهی در حین فعالیت روزانه انجام می‌شود. در نقد انیمیشن‌ های والت دیزنی این رقص‌ها، بخش بزرگی از آداب و رسوم یک منطقه را نمایش می‌دهد. از جمله این آداب و رسوم، می‌توان به نوشیدن شراب اشاره کرد.

2. عشق و رابطه عاشقانه دختر و پسر

هنگام مطالعه نقد انیمیشن های والت دیزنی به این موضوع پی می‌برید که بخش عظیمی از داستان، به علاقه بین دختر و پسر پرداخته می‌شود. اغلب در این رابطه، یکی در سطح بالا و یکی در سطح پایین قرار دارد. این انیمیشن‌ها آغاز سن بلوغ و بیدار شدن غریزه جنسی را نمایش می‌دهد. چرا که به برقراری ارتباط زود هنگام و درخواست ازدواج اشاره دارد. اغلب در این داستان‌ها، یک رابطه در کمترین زمان ممکن آغاز می‌شود و رسیدن به عشق واقعی، تلاش برای آن، از خود گذشتگی و در نهایت با یک بوسه، عشق را آغاز نمودن را به تصویر می‌کشد.

3. بازی‌های کودکانه

یکی از رکن‌های اصلی در دوران کودکی یا حتی بزرگسالی بازی کردن می‌باشد. با بررسی انیمیشن‌ های والت دیزنی می‌توان فهمید که به صورت ویژه به این موضوع پرداخته شده است. بازی کردن، نشانه سالم بودن کودک می‌باشد و هر چه در اجتماع بازی کنند، بهتر است.

بررسی انیمیشن های والت دیزنی

4. خانواده

با مطالعه نقد انیمیشن های والت دیزنی به اهمیت نقش محوری خانواده پی می‌بریم. در این انیمیشن‌ها حمایت اعضای خانواده از یکدیگر، از جان گذشتگی برای نجات جان خانواده و عشق خواهر و برادر را نمایش می‌دهد.

5. آداب و رسوم

در بررسی انیمیشن های والت دیزنی می‌بینیم که بیشتر زندگی‌های سلطنتی را به نمایش می‌گذارد. این آداب و رسوم شامل عذاداری‌های سلطنتی، جشن‌ها، مراسمات تاجگذاری، تولد فرزندان و نوع پوشش و لباس آن‌ها، می‌شود.

6. جنسیت و نقش‌ها

با مطالعه نقد انیمیشن های والت دیزنی می‌بینیم که در اغلب داستان‌های آن، دختر توسط یک شاهزاده نجات داده می‌شود. اما در برخی از داستان‌ها دختران به تنهایی گلیم خود را از آب بیرون می‌کشند.

7. مد و فشن

با بررسی انیمیشن های والت دیزنی می‌بینیم که با استفاده از طراحی لباس‌های زیبا، بیننده احساس سنتی و تاریخی بودن داستان را حس نمی‌کند.

در پایان…

بررسی انیمیشن های والت دیزنی بسیار گسترده است و نیاز به نقد و انتقادهای گوناگونی دارد. تیم ژیپان انیمیشن، تلاش کرده است تا دنیای دیزنی را بهتر و بیشتر با شما آشنا کند. اگر قصد دارید با توجه به این محورها انیمیشن بسازید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید
برچسب‌ها: بدون برچسب
0

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند