ساخت انیمیشن سه بعدی

ساخت انیمیشن سه بعدی

ده‌ها سال قبل، چیزی به وجود آمد که همه اول آن را جادو خطاب می‌کردند. بله! واقعا هم جادو بود. چه در زمان خودش و چه زمان حال، این انیمیشن است که توانسته لقب جادو را از آن خود کند. در گذشته به آن کارتون هم می‌گفتند. دهه‌هاست که ما هنوز هم برای ساخت انیمیشن‌های بهتر همواره تلاش می‌کنیم. روزگاری بشر با دیدن تصاویر متحرک به وجد می‌آمد و روزگاری بعد به دنبال ساخت انیمیشن سه بعدی بود. و امروزه می‌بینیم که چه قدر انیمیشن‌ها به واقعیت نزدیک شده‌اند. تیم ژیپان در این مقاله به بررسی مراحل ساخت انیمیشن سه بعدی و هزینه ساخت انیمیشن می‌پردازد.

جایگاه انیمیشن در زندگی ما!

امروزه ساخت انیمیشن سه بعدی یکی از مهم‌ترین و پر درآمد‌ترین صنعت‌های جهان است. در اوایل به وجود آمدن این صنعت، استفاده از آن صرفا برای سرگرمی بود. اما با تولید انیمیشن سه بعدی استفاده از آنها وارد فاز جدیدی شد. متخصصان با نگاهی آینده نگرانه متوجه پتانسیل انیمیشن شدند. اما هم چنان این صنعت برای ساخت سرگرمی مخصوص کودکان فعالیت می‌کرد.

از انیمیشن درست استفاده کنید!

با وجود پیشرفت‌ در زمینه انیمیشن, شرکت‌های بزرگ دنیا دیگر نمی‌توانستند نسبت به ساخت انیمیشن بی تفاوت باشند. طبیعی‌تر شدن انیمیشن‌های سه بعدی و پیشرفت شرکت‌های ساخت انیمیشن سه بعدی تیر خلاصی بود که بر پیکره بی جان مخالفان انیمیشن نشست! آن موقع بود که شرکت‌های بازی سازی هم به سمت ساخت انیمیشن‌های سه بعدی برای بازی‌هایشان حرکت کردند.

نگاهی خلاصه به تاریخی پر اتفاق

بله! تا آنجایی گفتیم که مریدان انیمیشن پیروز و مخالفان آن نادم و پشیمان شدند! بسیاری از شرکت‌های بزرگ با کاهش قیمت سهام و ورشکستگی میدان را خالی کردند. از این جای داستان بود که انیمیشن سه بعدی رفت جفت غول‌های صنعت نشست! ولی این همه داستان تاریخی انیمیشن نبود. اگر به تاریخ انیمیشن و اینجور چیزا علاقه دارید انیمیشن چیست؟ را هم بخوانید.

اینارو بزارید کنار! ما هنوز نمیدونیم که انیمیشن چه جوری ساخته می‌شود؟

ساخت انیمیشن سه بعدی اینطوریه!

مراحل مختلفی هستند که تصاویر را به آنچه ما انیمیشن سه بعدی می نامیم تبدیل می‌کند. انیمیشن‌ها در دو مرحله ساخته می‌شوند. مرحله پیش تولید و مرحله تولید. بریم که این مراحل را با هم یاد بگیریم!

مرحله پیش تولید:

در این مرحله داستان انیمیشن، طرح‌های اولیه و طرح زمینه مشخص می‌شود. با توسعه بصری مرحله پیش تولید به اتمام می‌رسد.

مرحله تولید:

مدلسازی:

در واقع در این مرحله طرح‌های دو بعدی به سه بعدی تبدیل می‌شوند. مدلسازی تا زمانی که کارگردان رضایت ندهد ادامه خواهد داشت. این اولین مرحله از مراحل ساخت انیمیشن سه بعدی است.

ریگ بندی:

در این مرحله اسکلت طرح‌های سه بعدی مشخص می‌شوند. با ساخت اسکلت, طرح‌ها آماده متحرک شدن می‌شوند.

انیمیت کردن:

در این مرحله است که تصاویر جان می‌گیرند. یا به بیانی دیگر برای اسکت مفصل و عضله می‌سازند.

شخصیت سازی:

انیماتورها برای هر شخصیت خصوصیات خاص خودشان را طراحی می‌کنند. این ویژگی‌ها می‌توانند مانند رنگ لباس، نوع راه رفتنف مدل مو و… باشند.

نور پردازی:

این مرحله خود به دو قسمت نورپردازی زمینه و نورپردازی شخصیت‌ها تقسیم می‌شود. این مرحله بسیار مهم است زیرا تاثیر زیادی بر کیفیت انیمیشن دارد.

با افزودن صدا و موسیقی انیمیشن سه بعدی شما حاضر است!

هزینه ساخت انیمیشن سه بعدی

بریم سر وقت هزینه طراحی انیمیشن سه بعدی! این قیمت می تواند با توجه به خواسته شما متغیر باشد. انیمیشن‌های که شما سفارش می‌دهید می‌تواند در دسته‌های مختلفی تقسیم شوند. از مهم‌ترین این دسته‌ها می‌توان به انیمیشن تبلیغاتی، صنعتی و… اشاره کرد.

شرکت‌ های ساخت انیمیشن سه بعدی

بزرگترین شرکت‌های انیمیشن سازی در کشور آمریکا قرار دارند! درایران، صنعت انیمیشن سازی شرکت‌های بزرگ زیادی را در خود نمی‌بیند. ولی با به وجود آمدن شرکت‌های نوآور در این صنعت امیدهای پیشرفت انیمیشن در ایران دو چندان شده است.

 ژیپان با تیمی جوان و خلاق با توجه به دارا بودن رزومه قوی می‌تواند شما را در زمینه ساخت انیمیشن راهنمایی کند.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند